Złoto - wartość ponadczasowa

Złoto jest w zasadzie niezniszczalne. Część złota stanowią zabytki, precjoza zamknięte w świątyniach i muzeach, a część jest używana w przemyśle, elektronice, jedzeniu i napojach, medycynie oraz jubilerstwie. Niemal całe złoto wydobyte w historii ludzkości nadal istnieje, a jego wydobycie utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie. Aczkolwiek ilość złóż złota jest ograniczona i w tym tempie wydobycia za kilkanaście lat jego pokłady mogą się wyczerpać, stąd popyt na nie na świecie wciąż rośnie, nie tylko w krajach najbogatszych ale i rozwijających się.

Niektóre kraje postanowiły zwiększyć swoje rezerwy i od kilku lat intensywnie skupują złoto. Przykładem jest bank centralny Kazachstanu, który stał się jednym z najaktywniejszych uczestników na rynku złota. Rosja również systematycznie kupuje złoto – od 2012. Jednak w ostatnich latach najwięcej złota kupiła Turcja, rozpoczynając zakupy w drugiej połowie 2011 roku. Spekuluje się, że rezerwy złota powiększają również Chiny, jednak czynią to dyskretnie. Również Meksyk niemal od zera rozpoczął tworzenie rezerw złota. I wiele innych państw.

A jak wyglądają polskie rezerwy złota? Dopiero w latach 1997-1998 dokonano poważnych zakupów tego kruszcu, które obecnie stanowi 4,0% rezerw walutowych kraju.

Czy teraz jest dobry czas na kupowanie tego kruszcu? W przypadku złota odpowiedź jest zawsze taka sama - TAK.

 

Zalety inwestycji w złoto:

- złoto jest stabilne

- niezależne

- bezpieczne

- płynne na całym świecie

- jest lokatą na niepewne czasy

- nie do podrobienia

- niezniszczalne

- to zapasowy kapitał zapasowy

- to kapitał asekuracyjny

Złoto jest inwestycją długoterminową, jednak Polacy coraz częściej doceniają formę lokowania kapitału w tym kruszcu. Dzisiaj dostęp do złota jest łatwiejszy. Nawet eksperci radzą, aby zawsze 5-10% swoich oszczędności lokować właśnie w złoto, które od kilkuset lat pełni funkcję twardej waluty i na całym świecie uważane jest za najbezpieczniejszą lokatę. Doskonale zabezpiecza finanse przed giełdowym krachem, inflacją, zawirowaniami na rynku gospodarczym. Bez wątpienia złoto powinno znaleźć się w każdym portfelu inwestycyjnym.

 

Jeżeli odkryłeś, że lokata w złoto jest interesującym i pewnym rozwiązaniem w niepewnych czasach - skontaktuj się z naszym konsultantem, który przedstawi Ci odpowiednie dla Ciebie rozwiązania:

dział rozwiązań finansowych -

Aneta Oskwarek

telefon: 796 731 688

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.